Jestem scenografem teatralnym oraz reżyserem świateł.
Obecnie zajmuję się teatrem i wizualnością z nim związaną, czasem także grafiką oraz wideo.
Nie czekam na rewolucję, widzę powolną ewolucję.
Obecnie działam na rzecz zmian: pracuję w społecznym centrum kultury Fyrtel Główna, gdzie zajmuję się m.in. animacją lokalnego partnerstwa i oddolnych inicjatyw mieszkanek i mieszkańców oraz współpracuję z grupą aktywistów i aktywistek miejskich zrzeszonych w Kolektywie Aktywne Miasto. Obok tego spełniam się w roli producentki wykonawczej płyty TAXI nagranej przez trio Łona x Konieczny x Krupa.
Czekam na rewolucję, która zatrze linię demarkacyjną pomiędzy sztucznymi kategoriami: “my i oni”.
fot. Krystian Daszkowski
Obecnie tworzę filmy. Pomagają mi w tym studia reżyserskie w Szkole Filmowej w Łodzi i ludzie, których spotykam na swojej drodze.
Czekam na rewolucję myślenia — z doraźnego, jednostkowego na skupione na zbiorowej przyszłości.
fot. archiwum prywatne
Obecnie działam z kolektywem filmowym Lava Pies jako operator kamery oraz kończę studia na kierunku psychologia.
Czekam na rewolucję, która sprawi, że dialog ponad podziałami stanie się nową normą.
fot. archiwum prywatne
Na co dzień pracuję w Fyrtlu Główna, gdzie współtworzę działania społeczno-artystyczne, prowadzę diagnozę zasobów i potrzeb społeczności lokalnej, zajmuję się animacją wolontariatu młodzieżowego oraz prowadzę zajęcia i warsztaty skierowane do najmłodszych uczestników kultury.
Czekam na rewolucję systemu edukacji.
fot. Ula Jocz
Jestem scenografem teatralnym oraz reżyserem świateł.
Obecnie zajmuję się teatrem i wizualnością z nim związaną, czasem także grafiką oraz wideo.
Nie czekam na rewolucję, widzę powolną ewolucję.
fot. archiwum prywatne
Kocham film, zwłaszcza dokumentalny — i to głównie nim się zajmuję. Pracuję z obrazem, ludźmi i emocjami. Sporo podróżuję.
Czekam na rewolucję proporcji: mniej myślenia, zastanawiania się, za to więcej — po prostu bycia.
fot. archiwum prywatne
Obecnie wspieram OzN w aktywizacji społeczno-zawodowej w Agencji Zatrudnienia Wspomaganego Bizon oraz prowadzę indywidualne i grupowe wsparcie psychologiczne młodzieży i dorosłych w Pracowni Rozwoju Osobistego KRESKA. Facylituję również warsztaty wydobywcze oraz ewaluacyjne dla instytucji kultury oraz organizacji pozarządowych/grup nieformalnych. Szkolę się w nurcie Analizy Transakcyjnej. W chwilach wolnych działeczkuję.
Czekam na rewolucję twórczej odwagi, w której słoń w pokoju mówi sam za siebie i prowadzi burzę mózgów.
fot. archiwum prywatne
Jestem scenografką, kostiumografką i projektantką ubrań.
Obecnie zajmuję się projektowaniem mody dla kobiet. Teatr pasjonuje mnie od zawsze i jest częścią mnie, dlatego staram się być blisko sceny, gdy tylko pozwala mi na to czas. Uwielbiam łączyć sztukę i modę, formy i struktury, a później przekładać je na scenografię, kostium i ubiór. Podczas tworzenia projektów inspiruję się ludźmi, sięgam do historii sztuki i mody, nakładam na to filtr obecnych tendencji i tak powstaje nowa koncepcja.
Czekam na rewolucję, która wyniesie operę poza salony, da jej nowe życie wśród szybko ewoluujących nowych mediów.
fot. archiwum prywatne
Jestem śpiewakiem, pedagogiem śpiewu, wykładowcą akademickim (adiunktem w Akademii Muzycznej w Poznaniu i profesorem Uniwersytetu Zielonogórskiego).
Obecnie zajmuję się wydawaniem z siebie dźwięków oraz nakłanianiem do tego innych. Od 15 lat śpiewam muzykę dawną i nową w szerokim nurcie współczesnej opery i teatru muzycznego (kilkadziesiąt prawykonań, głównie we współpracy ze studiem muzyki nowej Silbersee w Amsterdamie).
Czekam na rewolucję w relacjach międzygatunkowych.
fot. Bowie Verschuuren
Obecnie w ramach moich badań staram się wypracować język muzyczny, który jednoczy działania kompozytorskie, improwizatorskie oraz zaangażowanie społeczne.
Uważam, że nie ma rewolucji. Rewolucje kończą się źle.
fot. archiwum prywatne
Jestem raperem, przyjmijmy, dla uproszczenia.
Obecnie zajmuję się domykaniem prawie trzyletniej pracy nad albumem TAXI.
Czekam na zmiany, najbardziej niecierpliwie wypatruję przełamania w życiu politycznym w Polsce.
fot. Andrzej Konieczny
Współtworzę takie zespoły jak: Siema Ziemia, Łona x Konieczny x Krupa, Kwaśny Deszcz, Skalpel Big Band, Plondra. W lutym 2023 wydałem swoją debiutancką, solową płytę „First Snow” opowiadającą o zimowych wspomnieniach z rodzinnego miasta — Nowego Targu. Jestem beneficjentem programu Footprints Europe, który pomaga w rozwijaniu kariery muzycznej.
Czekam na rewolucję, która sprawi, że wszyscy będą czuć się bezpiecznie.
fot. Krystian Daszkowski
Obecnie tworzę muzykę do spektakli teatralnych oraz realizuję działania performatywne, w których dźwięk jest nadrzędnym składnikiem dramaturgicznym.
Wyczekuję zmiany, która doprowadzi do tego, że będziemy wszystkie i wszyscy mogli się w końcu dobrze wyspać.
fot. M Bogunia i J. Czech
Obecnie zajmuję się rozwijaniem projektów kulturalnych, edukacyjnych i społeczno-artystycznych realizowanych w Społecznym Centrum Kultury Fyrtel Główna oraz sieć poznańskich organizacji pozarządowych Kolektyw Aktywne Miasto, a także prowadzę warsztaty i szkolenia oraz opiekuję się procesami twórczymi, współpracując z instytucjami kultury, organizacjami pozarządowymi i jednostkami samorządu terytorialnego. Oprócz tego jestem nauczycielem akademickim w Collegium Da Vinci. W swojej pracy łączę zaplecze teoretyczne związane z badaniami nad kulturą z szeroką gamą praktyk edukacyjnych, społeczno-kulturowych i artystycznych.
Czekam na rewolucję, która przyniesie rzeczywistą równość i sprawiedliwość społeczną.
fot. Krystian Daszkowski
Obecnie zajmuję się edukowaniem młodych osób o operze i muzyce klasycznej, wykorzystując do tego nowoczesne środki przekazu, takie jak Instagram czy TikTok. Pokazuję, że opera to aktualne i piękne historie. Uczę, jak odbierać taką muzykę, prowadzę dyskusje oraz przygotowuję obserwujących do pierwszego świadomego kontaktu z operą i muzyką klasyczną.
Czekam na rewolucję, która sprawi, że opera będzie bliska naszemu współczesnemu życiu i przemówi naszym językiem.
fot. Katarzyna Radecka
Obecnie kończę etnologię na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza i realizuję projekty badawcze z nurtu antropologii środowiska. Na co dzień pracuję w Stowarzyszeniu Młodych Animatorów Kultury, w którym zajmuję się aktualizacją diagnozy społeczności lokalnej, prowadzeniem projektów skierowanych do młodych osób oraz szeroko pojętymi działaniami komunikacyjno-promocyjnymi.
Czekam na rewolucję, która zburzy mury na granicach.
fot. archiwum prywatne
Jestem tenorem, muzykiem, Hanysem.
Obecnie staram się przenieść na scenę to wszystko, czego przez lata nauki szukałem w śpiewie. Czuć swobodę i radość podczas wykonywania muzyki. Wykreować przestrzenie, w których ja i inni muzycy będą mogli spotkać się z tymi, którzy chcą nas słuchać. Pracuję nad tym razem ze Stowarzyszeniem Ludzi Sztuki „Grupa Działania” oraz welt.kolektyw.
Czekam na zmianę miejsca, które muzyka operowa sama wyznacza sobie na peryferiach współczesnego świata.
fot. archiwum prywatne
Jestem wokalistką i performerką.
Obecnie studiuję wokalistykę na Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu na specjalności śpiew solowy.
Czekam na rewolucję w głowach ludzi.
fot. archiwum prywatne
Obecnie zajmuję się pracą nad nowym utworem na kwartet smyczkowy i elektronikę, nowym albumem oraz programem festiwali Hiatus i µHiatus, które odbędą się w połowie listopada tego roku.
Czekam na zmianę, przepoczwarzenie, kolejny etap autoewolucji.
fot. archiwum prywatne
Zajmuję się projektowaniem graficznym. Najbliższe są mi prace związane z identyfikacją wizualną i projektowaniem dla Internetu.
Nie czekam na rewolucję. Mam poczucie że rewolucja/rewolucje dzieją się teraz.
fot. archiwum prywatne
Obecnie rysuję, animuję, montuję i wzdycham.
Czekam na zmianę, która sprawi, że wszyscy będziemy postrzegani jako osoby.
fot. archiwum prywatne
Obecnie zajmuję się poezją współczesną, teorią feministyczną i skipowaniem.
Czekam na rewolucję, która zniszczy kapitalizm.
fot. archiwum prywatne
Obecnie jestem praktykantką w Stowarzyszeniu Młodych Animatorów Kultury, gdzie mam możliwość współtworzenia wydarzeń kulturalnych (Fyrtel Główna, OFF Opera).
Czekam na rewolucję, która zniesie bariery i uczyni kulturę w mieście jeszcze bardziej dostępną dla wszystkich.
fot. archiwum prywatne
W tym roku zajmuję się realizacją swojego projektu Information Cage w ramach mikrograntu Pawilonu, koncertowaniem z zespołami Drogi Krajowe oraz Hirjjo. W SMAK zajmuję się produkcją OFF Opery. W Poznaniu zajmuję się organizacją wydarzeń w Kołorkingu Muzycznym. Współzałożyłem takie akcje jak: net-label Wielu Nagrania; Festival Hiatus, µHiatus, KOimpro!, Muzyczne Komplety. Jestem członkiem formacji muzycznych: Drogi Krajowe, Hirjjo, POI, Kalas (Dania), Aurora Corporeal (Dania), Wnuczka Mróz.
Czekam na zmianę pokoleniową twórców kultury, w której pokolenie dziadersów przestanie dyktować warunki.
fot. Zachar Szerstobitow
Obecnie zajmuję się tekstami cudzymi i własnymi: redaguję dwutygodnik „CzasKultury.pl” i pracuję w projekcie badawczym „Przed prawem”. Współpracuję z instytucjami kultury oraz ze specjalnością Kuratorstwo literatury na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza. Współtworzę podcast „Wychodzenie z pochodzenia”. W swojej pracy staram się rozwijać umiejętność czytania rzeczywistości tak, jak literatury.
Czekam na zmianę w myśleniu o współzależnościach i współodpowiedzialności za wspólny, więcej-niż-ludzki świat.
fot. archiwum prywatne
Obecnie zajmuję się działaniami promocyjnymi i social mediami w Stowarzyszeniu Młodych Animatorów Kultury oraz tworzę kontent medialny projektu „Queebaret. Warszawa-Kijów” Fundacji Reszka. Lada moment zaczynam studia magisterskie z socjologii!
Czekam na rewolucję języka, która pozwoli wszystkim osobom czuć się bezpiecznie w dialogu.
fot. archiwum prywatne